Pokrok v múzeu: Pomocníci v domácnosti

Termín: od 7.11.2018, 08:00 do 14.11.2018, 17:00 v čase otváracích hodín múzea

Človeka už od prvopočiatkov sprevádza pocit hladu, ktorý prerastá v potrebu jesť. V prvých obdobiach hlavne lovil. Neskôr sa usadil, začal rybárčiť a pestovať. Čo a ako bude pestovať a konzumovať, najskôr vyskúšal na vlastnom tele, až postupne zapájal rozum - čo vedecky premyslel, to potom technicky zrealizoval. Získal, čo najlepšie uchoval a napokon spracoval na poživeň obilie či strukoviny. Tak bujnela v ňom civilizovanosť, ako s ním rástla jeho vedecko-technická zdatnosť.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi už po piatykrát pripravilo podujatie k Týždňu vedy a techniky na Slovensku. Návštevníci interaktívnej prezentácie Pokrok v múzeu: Pomocníci v domácnosti sa v týždni od 7. do 14. novembra 2018 dozvedia, ako ľudia postupne vyzreli na dopestované plodiny a ako im šlo pomlieť, podrviť, rozotrieť napríklad taký mak.