Jesenné variácie: Človek v krajine

Termín: od 8.10.2018, 08:00 do 19.10.2018, 17:00 v čase otváracích hodín múzea

Keď leto pomaly uniká do teplých krajín, deň s nocou je vyrovnaný, keď sa zamotávame do jemných pavučiniek, keď nastane obdobie tekvíc a dominantná zelená sa všade navôkol prezlieka do odtieňov žltej, oranžovej, červenej i purpurovej, vtedy príroda začína hrať nádherné divadlo. Vo svojej fotogenickosti sa premieňa na krajinu s nevyčerpateľným zdrojom kreatívneho materiálu a inšpirácie, ktorej budú mať zaručene dostatok i návštevníci tohtoročných Jesenných variácií.

Podujatie vás zoberie na výlet pôvodnou krajinou, formujúcou sa v súlade s prírodnými zákonitosťami. Tu na scénu prichádza človek, ktorý si postupne svoje okolie prispôsobuje svojim potrebám. Panenskú prírodu premieňa na kultúrne prostredie. Ako však človek ovplyvňuje krajinu, krajina súčasne ovplyvňuje aj človeka. O vzájomných interakciách medzi prostredím a spoločnosťou, o symbióze, ktorá by mala medzi nimi vládnuť, o harmónii, ktorá je citeľná práve na jeseň sa žiaci dozvedia na podujatí Človek v krajine.

K príjemnej jesennej atmosfére prispeje tvorba dekoratívneho diela, v ktorom sa spojí naturálna krása listov s ľudskou fantáziou.

Cieľová skupina: vyššie ročníky materských škôl a všetky ročníky základných škôl

Dĺžka podujatia: 60 minút

Vstupné: 1 kultúrny poukaz alebo 1 €