Jesenné variácie: Jeseň, pani bohatá

Termín: od 17.10.2022, 08:00 do 21.10.2022, 17:00 v čase otváracích hodín múzea

Hoci tento rok babie leto s teplými slnečnými lúčmi nie a nie prísť a nás zatiaľ sprevádza druhá tvár jesene so sychravým počasím, dažďom a hmlami, toto obdobie hrajúce všetkými farbami má aj tak jedinečné čaro. Okrem farieb je jeseň bohatá aj na úrodu, ktorú zbierame z polí a záhrad, či lesné plody z "prírodnej špajzy".

Po dvojročnej pauze naplnenej jesennými minidielničkami a tvorením online nás teší, že sa tento rok opäť môžeme stretnúť priamo, zoči-voči v múzeu na podujatí Jesenné variácie: Jeseň, pani bohatá. Počas štyridsiateho druhého týždňa si od 17. do 21. októbra 2022 pomocou lektorovanej prezentácie povieme čosi o zbere úrody počas žatvy a oslavách jej ukončenia v podobe dožiniek, o oberačke hrozna či o plodoch, neodmysliteľne spätých s týmto ročným obdobím, ktoré si môžeme nazbierať vo voľnej prírode. V neposlednom rade si pomocou týchto darov zo zeme a z lesa vytvoríme dekoráciu, ktorá môže byť súčasťou našej sezónnej výzdoby.

Účasť na podujatí je potrebné nahlásiť najmenej dva dni vopred na telefónnych číslach: 046/542 30 540901 918 834 alebo na e-mailovej adrese: marketing@muzeumpd.sk.

Optimálny počet žiakov v skupine: 20 žiakov
Vstupné: 2,- €