Za poznaním sveta: Maurícius, Seychely

Termín: od 12.3.2019, 17:00 do 12.3.2019, 19:00

Dva ostrovné klenoty ležiace v Indickom oceáne: Maurícius, rozprestierajúci sa zhruba 900 km východne od Madagaskaru, a Seychely, ktoré sú s ním v blízkom susedstve, ukrývajú v sebe oveľa viac než len luxusné dovolenkové destinácie. Tieto oázy neuveriteľného pokoja, obklopené priezračným morom vo farbe tyrkysu a nádherným nedotknutým prírodným bohatstvom, majú tak blízko k raju, ako sa len dá. Minulosť sa v nich mieša s prítomnosťou, a tak ako sa v nich vznášajú lákavo opojné vône exotického ovocia a korenín, tak sú pre ne príznačné kontrasty a pestrosť. Kozmopolitné ostrovy, kde sú v miestnych zvykoch, tradíciách, architektúre, umení i kuchyni skombinované prvky rôznorodých kultúr predstaví skúsená a zanietená cestovateľka Ing. Stanislava Mackovčáková.

V pokračovaní cyklu Za poznaním sveta v utorok 12. marca 2019 o 17. h. v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi na Košovskej ceste 9 spoznáte hornatý, pôvodom vulkanický Maurícius, známy najslávnejšou známkou na svete, jediným miestom výskytu už vymretého vtáka "Dodo" či bielymi piesčitými plážami, aj z iného uhla pohľadu. Na Seychelách na vás čaká prehliadka obľúbeného a najväčšieho ostrova Mahé, ostrov Sainte Anne s rovnomenným morským národným parkom, ale i ostrovy Praslin, kedysi obľúbené miesto pirátov a La Digue, ktorý ocenia milovníci prírody i tradičného ostrovného života.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Vstupné: 1 €