Zbohom zima, vitaj jar!

Termín: od 9.3.2020, 08:00 do 31.3.2020, 17:00 v čase otváracích hodín múzea

Temnota a chlad neprívetivej zimy už po stáročia vzbudzovali u našich predkov negatívne emócie. Práve preto celé dedinské spoločenstvo intenzívne očakávalo prvé teplé slnečné lúče vyťahujúce zo životodárnej zeme zelené stebielka trávy. Neklamné znaky prebúdzajúcej sa jari a tým aj nového života prinášali nesmiernu radosť, ale i množstvo obradov a zvykov, ktoré mali zabezpečiť hospodársku prosperitu pred začiatkom jarných prác, všeobecné zdravie a plodnosť. Niektoré z nich predstaví podujatie Zbohom zima vitaj jar! v spojení rozprávania, digitálnej prezentácie a tematických aktivít. Návštevníkov tak pútavou formou oboznámi s významom vynášania Moreny, zvyklosťami Veľkého týždňa i s dňom svätého Juraja.

Cieľová skupina: 3. - 9. ročník základných škôl, všetky ročníky stredných škôl

Dĺžka programu pre školské kolektívy: 60 minút

Vstupné: 1 € alebo 1 kultúrny poukaz

Účasť organizovaných skupín je potrebné nahlásiť najmenej dva dni vopred:
046/542 30 54, info@muzeumpd.sk.