HORNONITRIANSKE MÚZEUM V PRIEVIDZI

Múzejný marec

Múzejný marec

Mesiac marec v programe múzea odštartuje tvorivým cyklom Jarné prázdninové dielne. Nielen prázdninujúci školáci sa doň môžu zapojiť od pondelka do piatka 4. až 8. marca 2019 vždy od 10. do 12. h. Leitmotívom jednotlivých dielní bude čistá, práve prebúdzajúca sa príroda a jej veľkolepá živočíšna ríša.

Určite si ešte spomínate na minuloročné zimné olympijské hry v juhokórejskom Pchjongčchangu. Na tri medaily biatlonistky Anastázie Kuzminovej, vlajku v rukách zjazdovej lyžiarky Veroniky Velez-Zuzulovej i na čičmianske ornamenty na rukaviciach, svetroch, šáloch či čiapkach slovenských reprezentantov. Práve špecifické odevy a ich súčasti, do ktorých módni návrhári obliekajú našich olympionikov už od ZOH Lillehammer 1994, sa stanú obsahom marcového výstavného podujatia Móda z olympiád. Podľa slov múzejnej pedagogičky nadmieru zaujímavé bude aj sprievodné podujatie k výstave.

Choroba, ale i pracovné povinnosti kandidátov nemilo zasiahli do tvorby programu ďalšieho dielu cestovateľských rozprávaní z cyklu Za poznaním sveta. O adekvátnej náhrade intenzívne jednáme. Predbežne by sme mali dodržať termín (12. marec), destinácia ešte nie je celkom jasná, ale mala by to byť "exotika".

Okrem prezentačno-výstavných podujatí pre širokú verejnosť svoj priestor v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi na pracovné i priateľské stretnutie i v marci tradične nájdu členovia Klubu priateľov histórie Prievidze.

Naostatok, nezabudnite na "výduvky"! Apríl, a sním i podujatie K Veľkej noci, sa nezadržateľne blíži. Čím viac vyfúknutých vaječných škrupín, tým viac tvorivých pokusov.

Tešíme sa na vašu návštevu!