HORNONITRIANSKE MÚZEUM V PRIEVIDZI

Vianoce v múzeu v plnom prúde

Vianoce v múzeu v plnom prúde

Je piatok 14. decembra 2018 niečo medzi deviatou a desiatou, celou budovou sa rinie vôňa medovníčkov a ozýva sa detský džavot. Tento týždeň sme už stihli vytvoriť žiarivé snehové vločky zo stáčaného papiera i milého vianočného škriatka, strážcu ducha Vianoc z plsti, papiera a malej rolničky. V stredu a vo štvrtok sme tradičné materiály slamu a šúpolie pretavili do vianočných dekorácií v podobe hviezdičky a anjelika, no a dnes sa perníkové cesto mení na krásne zdobené, sladučké medovníčky. Tak ako každé Vianoce v múzeu, už po 18. raz, a predsa vždy po novom.

No a pokračovať budeme aj cez víkend - pre vás všetkých a vaše rodiny je pripravená Naša nedeľa, piecť sa budú oblátky i medovníčky, tvoriť ozdoby na stromček a jedna veľká trblietavá hviezda z kartónu, to na vrcholec!

Mimochodom, v utorok sme stihli ešte cestovať Za poznaním sveta, a to nadmieru dobrodružne - celou Transsibírskou magistrálou a pešky okolo Bajkalského jazera. Marcel Šurka skrátka vie!

Týždeň pred sviatkami stihneme ešte čarovať podľa zachovaných ľudových zvykov a obradov i poďakovať darcom, ktorí za celý rok 2018 prispeli do niektorého zo zbierkových fondov Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi, Vďaka vám...

... a potom si už navzájom dáme pokoj, zavinšujeme si zdravia i šťastia i hojnosti do budúceho roku...

Fotogaléria

18 fotografií