HORNONITRIANSKE MÚZEUM V PRIEVIDZI

Pred zimným slnovratom

Pred zimným slnovratom

Chladivá, sychravá jeseň nadobro prebrala vládu nad životmi ľudí, zvierat i rastlín. Ľudové zvykoslovie, liturgický kalendár a atmosféra spätá s koncom roka poskytujú v čase pred zimným slnovratom hneď niekoľko možností, ktoré Hornonitrianske múzeum v Prievidzi využíva k zviditeľneniu svojich fondov a prostredníctvom programovej zložky ponúka podujatia dotýkajúce sa jesenného obdobia a jeho postupného preklenutia do mrazivej bielej zimy.

Od 24. novembra 2011 až do 9. januára 2012 majú návštevníci múzea možnosť zhliadnuť výstavu Vianoce na hornej Nitre, v týždni od 5. do 9. decembra 2011 ju v rámci ostatných prezentačných podujatí doplní prednostne školákom určená beseda s prekvapením Mikuláš, Mikuláš a napokon tvorivým dielňam s prezentáciami Vianoce v múzeu bude patriť týždeň od 12. do 16. decembra 2011, ktorý ukončí výnimočné podujatie Zlatá nedeľa v múzeu (18. december 2011). Všetky aktivity prinášajú mladším generáciám vzácne informácie o tradičnom svojráze slovenského ľudu, ktorý ešte pred pár desaťročiami bol nedielnou súčasťou života našich predkov, výraznou mierou participujú na kultúrnom dianí v rámci hornonitrianskeho regiónu a potvrdzujú teóriu o "živom múzeu 21. storočia".

O jednotlivých aktivitách, ktoré múzeum pripravilo v predvianočnom období roka 2011, vás podrobne informujeme na našich stránkach.

 


Plagát