HORNONITRIANSKE MÚZEUM V PRIEVIDZI

Papierový zverinec

Papierový zverinec

Termín: od 28.8.2013, 09:00 do 28.8.2013, 12:00 streda, dopoludňajšie hodiny

Živá príroda je v tunajších zemepisných šírkach pestrá a bohatá. I vďaka tomu je v prírodovednej časti stálej expozície Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi pod názvom Historiae superior Nitriensis vždy na čo pozerať. Reprezentanti hornonitrianskej fauny v podobe múzejných exponátov už dnes síce svojimi zvieracími inštinktmi neprekvapia ani nezaskočia, avšak majestátnosť a rešpekt v návštevníkoch, najmä v tých najmenších, vyvolávajú už svojim nehybným, upreným pohľadom. Pozornosť, ktorá je na ich kožou, srsťou či perím pokryté telá upriamená však netúži nikoho dostať do úzkych, či nebodaj vystrašiť. Ide skôr o oddych, zábavu a radosť z poučenia, ktorú si azda každý pred nastávajúcimi povinnosťami zaslúži.

Nuž ale, pýtate sa, či je možné prostredníctvom poznávania živočíšnych druhov vytvoriť čosi na pohľad zaujímavé a tak trochu i záhadné? Odpoveďou na predchádzajúcu otázku nech je jediné slovko: origami. Táto pôvodne japonská technika papierových skladačiek v rámci múzejnej aktivity Papierový zverinec skĺbi svoje exotické čaro s krásami prírody, typickej pre mierne klimatické pásmo a jednotlivých zástupcov ríše vtákov, cicavcov či obojživelníkov predstaví v zložitejších tvaroch.

Letné prázdniny sa pomaly blížia k svojmu koncu a s ním prichádza i posledné podujatie tohtoročného cyklu tvorivých dielní pre školákov a študentov Prázdninové stredy v múzeu. V stredu 28. augusta 2013 od 9. do 12. h tak v priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi škrekotom, vreskotom, sipotom, piskotom a syčaním, húkaním i revom Papierový zverinec odprevadí krásne dva mesiace letných radovánok a odpočinku, ktoré, ako dúfame, u nás návštevníci strávili v strehu, radosti z poznávania a v dobrom rozmare.

Dovidenia o rok pri novom cykle podujatí Prázdninové stredy v múzeu 2014!

Miesto konania

priestory Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi

Zabezpečuje

Janka Vingáriková, Mgr. Ján Vingárik

Organizátor

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi