Múzejné križovatky 2

Základné informácie

Spoločný projekt múzejných partnerov - Hornonitrianske múzeum v Prievidzi a Muzeum regionu Valašsko - v rámci Operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007 - 2013, Fond mikroprojektov.

Ciele projektu

Primárny cieľ

V projekte dominuje posilnenie stability partnerstva múzejníkov, výmena skúseností vo viacerých oblastiach múzejnej činnosti a súčasne sa načrtávajú možnosti ďalšej spolupráce, podporujúcej komunikáciu medzi múzejnými ustanovizňami, odborníkmi v oblasti verejnej a miestnej samosprávy i dobrovoľníkmi, usilujúcimi o zdarné pôsobenie v oblasti ochrany kultúrneho dedičstva. Realizácia plánovaných aktivít (uskutočnenie spoločnej výstavy, vydanie katalógu k nej a zostavenie spoločného propagačno-prezentačného materiálu participujúcich múzeí) podporí rast informovanosti širokej verejnosti o múzejných ustanovizniach a fondoch v ich správe, prispeje k zatraktívneniu oboch partnerských regiónov a oživí rast turizmu a aktívneho cestovného ruchu.

Špecifické ciele

• Vytvorenie stabilných cezhraničných partnerských vzťahov medzi slovenskými a českými múzejníkmi s posilnením vybratých odborných činností (nadobúdanie, vedecké zhodnocovanie zverených muzeálií, ich prezentácia).
  • Posilnenie technického zabezpečenia múzejných činností zavedením inovatívnych prvkov pri prezentačných aktivitách.
  • Skvalitnenie podmienok na aktívny dialóg múzea s návštevníckou verejnosťou.
  • Šírenie poznatkov o vybratých dokladoch zhromaždených v partnerských múzeách.

Aktivity projektu

• Spoločná výstava Stolička číslo 14 (a iné kúsky od Thoneta)
  • Katalóg k uvedenej výstave
  • Propagačno-prezentačné materiály múzeí v Prievidzi a vo Vsetíne
  • Propagácia projektu
  • Pracovné stretnutia realizátorov a koordinátorov projektu

Bližšie informácie o prebiehajúcich aktivitách môžete nájsť na našej webovej stránke v sekcii Aktuality a v podsekcii Podujatia.

Cieľové skupiny

• odborní zamestnanci múzeí,
  • zástupcovia verejnej a miestnej samosprávy,
  • široká návštevnícka verejnosť,
  • zástupcovia subjektov cestovného ruchu.

Publicita a propagácia

FOND MIKROPROJEKTOV