HORNONITRIANSKE MÚZEUM V PRIEVIDZI

Vianoce v múzeu

Termín: od 11.12.2023 do 15.12.2023 v čase otváracích hodín múzea

Svet je dnes iný, aký bol v minulosti a celkom isto sa líši od toho, ktorý príde v budúcnosti. Raz v ňom prevláda dobrota, raz zloba, inokedy ťažko medzi nimi nájsť rozdiel - vždy sa však nájde niekto, kto ho túži riadiť podľa vlastnej potreby. Avšak ovládať temer 8 miliárd mikrosvetov, v ktorých drieme nespočet názorov, emócií, nápadov, túžob a nádejí, nie je až také jednoduché.

Hoci sa v dnešnom svete orientujeme len horko-ťažko, stále ešte túžime rozoznať dobré od zlého, milovať svojich blízkych a prejavovať prirodzenú náklonnosť i pohostinnosť voči cudzím.

Minimálne v jednom období roka pociťujeme "to nevypovedané a nevykonané" omnoho intenzívnejšie, minimálne raz do roka si ich zanovito nenecháme vziať, minimálne jedenkrát v roku si vrúcne prajeme, aby vo svete panovala krása, pokoj, šťastie a duch priateľstva...

Ani my, hornonitrianski múzejníci, nie sme voči všetkým týmto ušľachtilým hodnotám ľahostajní a spolu s vami, milí naši návštevníci a hostia, si ani v nadmieru nepríjemnom roku 2023 Vianoce v múzeu nenecháme vziať!

A čo na nás teda spoločne čaká? V prvom rade populárne tvorivo-vzdelávacie dielničky, zamerané ako vždy na výrobu vianočných ozdôb a drobných darčekov, ale i zaujímavú históriu zdobenia a obdarúvania. Samozrejme, každý deň s iným materiálom!

Okrem toho Vianociam budú venované aj dve nové výstavné podujatia: s tradičným, ľudovým, skromným a jednoduchým spôsobom, akým Vianoce a vianočné obdobie očakával a prežíval pospolitý ľud vás zoznámia Vianoce na dedine.
V neposlednom rade o tom najkrajšom, najmilšom a najužitočnejšom, čoho na svete jesto - o včeličkách i o tom najsladšom, najvzácnejšom a najzdravšom, čím nás vďaka svojej usilovnosti odmeňujú a čo my svojim umom dokážeme náležite využiť, bude rozprávať výstava Včelárstvo a pernikárstvo na hornom Ponitrí.

Vo vianočnom programe Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi je rozhodne z čoho vyberať a my sa už teraz tešíme na vašu návštevu. Spolu si Vianoce v múzeu nenecháme (nikým a ničím) vziať!

Vianoce v múzeu, plagát

Miesto konania

priestory Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi

Zabezpečuje

Mgr. Zita Radosová

Organizátor

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi

Fotogaléria

27 fotografií